İndirim!

Bekçi Tur Kontrol Sistemi Seti Yerli Malı

1.000,00  700,00  +KDV

Açıklama

% 100 yerli Bekçi Tur Sistemi şimdi indirimde

Bekçi tur kontrol sistemi seti ile 5 dakikada bekçi tur kontrol yazılımını bilgisayarınıza kuruyoruz ve sistemi hemen kullanmaya başlıyorsunuz.

Bekçi Takip Tur Kontrol Sistemi Kullanma Klavuzu

Proximity teknolojiye sahip olan PARİTE-8650 model devriye takip tur cihazı, Li-ion / Ni-MH tipi şarjlı pil ile çalışmaktadır.

Cihaz kullanılmadan önce şarj edilmelidir. PARİTE-8650 cihazını USB kablosu ile bilgisayara veya şarj adaptörü ile şebekeye bağlayarak şarj ediniz. Cihazın üstündeki uyarı ışığı saniyede bir kırmızı yanacaktır. İlk şarj işlemi 4-5 saat sürmektedir. Sistem akıllı şarja sahip olduğundan, şarj işlemi bitince pilin şarj akımını kesip uyarı ışığını maviye döndürmektedir. Akıllı şarj özeliğinden dolayı, çok sık ve uzun şarjlar cihazın piline zarar vermez.

USB data bağlantı kablosu bilgisayarın herhangi bir USB portuna bağlanabilir. Bağlantı USB 2.0 standardını desteklemekte olup yüksek bilgi aktarma hızına sahiptir. Cihazın hafızasında saklanabilen 8000 kayıt, bilgisayara yaklaşık 15 sn. gibi kısa bir sürede aktarılmaktadır.

 STANDART SETİN İÇERİĞİ

 1. PARİTE-8650 CİHAZI (1 adet)
 2. DATA KABLOSU (1 adet)
 3. ŞARJ ADAPTÖRÜ (1 adet)
 4. BİLGİ NOKTALARI (9 adet)
 5. SABİTLEME VİDASI (6 takım)

 BİLGİ NOKTALARININ MONTAJI

Bilgi noktaları dış ortam şartlarından etkilenmezler.

Noktaların çalışma sistemi proximity yani radyo frekanslı olduğundan metal ve manyetik alanlardan etkilenmektedirler. Bu sebepten dolayı noktaların montaj yerine dikkat edilmelidir. Yüksek gerilim elektrik kablolarının, elektrik panolarının yakınına ve metal yüzeyler üzerine montaj yapılmamalıdır.

PARİTE-8650 TEKNİK ÖZELLİKLERİ

–   Poliamid-6 dış gövde

–   Poliamid-6 iç gövde

–   Darbelere dayanıklı yapı

–   Suya karşı korumalı IP65

–   Genişlik = 42 mm  Kalınlık = 22 mm  Uzunluk = 118 mm

–   Ağırlık = 130 gr

–   Pil 3.7V 300mA Li-ion / 2.4V 600mA Ni-MH

–   Adaptör veya USB portundan tam otomatik şarj

–   Çalışma sıcaklığı  -20ºC  +70ºC

–   Proximity teknolojisi

–   Standart ISO Proximity kart okuyabilme

–   Sesli ve ışıklı uyarılar

–   1-10 kademeli darbe sensörü

–   Saat ve çalma süresi ayarlanabilir 24 alarm

–   USB 2.0 ile yüksek veri aktarım hızı

–   8000 kayıt kapasitesi

–   Kayıtları elektriksiz ortamda saklama

–   Son 8000 kayıt kurtarabilme özelliği

–   Devriye tanıtma noktaları (proximity tag)

–   Olay tanıtma noktaları (proximity tag)

–   Yer belirleme noktaları (proximity tag)

SESLİ VE IŞIKLI UYARILAR   

 1. Sesli uyarılar okuma yapıldığında:
 2. a) Okuma sesi – okuma yapılmıştır
 3. b) Kısa ses – hata oluşmuştur
 4. Işıklı uyarılar okuma yapıldığında:
 5. a) Mavi ışık – nokta okundu
 6. b) Kırmızı ışık – okuma hatası (önce devriye sonra nokta tekrar okutulmalı)
 7. Işıklı uyarılar şarj durumunda:
 8. a) Kırmızı ışık – cihaz şarj oluyor
 9. b) Mavi ışık – cihaz şarjı tamamlanmıştır
 10. 4 dakikada bir Işıklı ve Sesli uyarılar:
 11. a) Mavi ışık + kısa ses – pil seviyesi %25 in altına düşmüş, cihazı şarj ediniz
 12. b) Mavi ışık + iki kısa ses – cihazın tarihi hatalı, düzeltiniz
 13. c) Mavi ışık + üç kısa ses – cihazın hafızası dolu, bilgileri diske kaydediniz

PROGRAMIN KURULMASI

Kurulumun içindeki PARITE_KUR programına çift tıklayınız. Yükleme sırasında normal akışı takip ediniz. Kullanıcı seçeneğinde “Just me” yerine “Everyone” seçiniz.

PARITE_KUR programı PARITE8650 programını ve gerekli olan sistem dosyalarını bilgisayara yükler. Ayrıca PARITE8650 grubunu ve PARITE-TUR kısa yolunu oluşturur.

Kurulum yapılan klasörün özelliklerinde bulunan güvenlik ayarlarında SYSTEM için tüm izinlerin verilmesi gerekir. Programdaki Excel seçeneğinin çalışabilmesi için bilgisayarda Excel yüklü olmalıdır.

Kalem bilgisayara bağlı olduğu halde program çalıştırıldığında ekranın altında ‘KALEM VEYA BAĞLANTI YUVASI TAKILI DEĞİL …’ mesajı gelirse Driver güncellemesi yapınız. Bunun için Aygıt Yöneticisinden USB Devices bölümündeki ilgili cihazı seçip Sürücü Güncelleştirmesi yaparken kurulum klasörünün yolunu gösteriniz.

PROGRAM ÖZELLİKLERİ

PARİTE_8650 cihazı bilgisayara bağlanınca eğer içinde okutulmuş bilgi varsa; bağlantı kurulur kurulmaz noktalar tanımlı ise ekranda cihaz raporu görüntülenir, noktalar tanıtılmamış ise “TANIMSIZ NOKTA BULUNDU… YENİ NOKTA TANIMLAMA dan KODLAYINIZ!!!” mesajı gelir ve yeni tanımlama yapmanız istenir.

Bilgi yoksa programın alt BİLGİ SATIRI’nda “RAPORLANACAK BİLGİ BULUNAMADI…” mesajı görülür.

Kullanım esnasında, BİLGİ SATIRI’nda size yardımcı olacak çok farklı mesajlar göreceksiniz.

Programın ana menüsünde, KALEM tuşu üzerinde farenin sağ tuşuna basılırsa ekranda CİHAZ RAPORU görünür. Bu rapor cihaz ile ilgili önemli bilgileri size sunmaktadır. (cihaz seri No, cihaz kodu, cihaz No, üretim tarihi vb.)

Program ilk kurulduğunda şifre (6 tane boşluk) girildikten sonra HAFIZAYI SİLİNİZ. (Üretim kontrol ve deneme için yapılan okutmalar silinecek ve sizin bilgilerinize karışmayacaktır.)

KALEM TUŞU

KALEM tuşu ile cihaz menüsüne geçilmektedir. Burada cihazla ilgili tüm bilgileri görebilir ve ayarlananları değiştirebilirsiniz.

Cihaz No’su o cihazı tanımlayan parametredir. Birden fazla cihaz kullanan firmalar için önem taşır. Bu firmalarda her cihaza farklı No verilmelidir. Yetkili, parametrenin bulunduğu alanda farenin sol tuşuna tıklayarak bu değeri değiştirebilir. Bu işlemi yapabilmek için cihaz hafızasının boş olması gerekir. İlave edilen cihaza, tanımlı cihazın kodları (nokta, devriye, olay) otomatik taşınabilir. (<YENİ NOKTA TANIMLAMA> KALEM ÇOĞALTMA)

Şifre kutusuna yetkili şifresi girilir. Yeni bir cihazda şifre 6 adet boşluktur. Kullanıcı güvenlik amacıyla şifreyi değiştirdikten sonra gizli tutmalıdır. Geçerli şifre girildikten sonra BUTONLAR aktifleşir. Bu menüde cihazın hafızasını silme, şifre değiştirme, bilgileri diske kaydetme, data kurtarma tuşları ve noktaların okunup-okunmama ayar listesi, tur tanımlama listesi ile zil saatleri listesi vardır.

KALEM menüsünde;

<HAFIZAYI SİL> tuşu ile cihazın hafızası silinir.

<BİLGİLERİ KAYDET> tuşu ile cihazdaki bilgiler bilgisayardaki database dosyasına aktarılır ve cihazdaki bilgiler silinir.

<ŞİFRE DEĞİŞTİR> tuşu ile yetkili şifresi değiştirilir. Şifre 6 hane olarak sisteme kaydedilir. Bu sebepten dolayı daha kısa olan şifreler sonuna boşluk eklenerek 6 haneye tamamlanır.

<KAYITLARI KURTAR> tuşu ile son okutulan 8000 kayda, daha önce cihazın hafızası silinmiş olsa bile erişilip kayıtlar raporlanabilir.

<YENİ NOKTA TANIMLAMA> tuşu ile yeni okutulan tanımsız noktaların NOKTA, DEVRİYE veya OLAY olarak tanımı yapılabilir. Açılan tabloda okutulan sırada kodlar görülür. Bunlar türlerine göre nokta, devriye veya olay olarak adlandırılır. Numara ve ad verilerek KAYIT tuşuna basılır. Kaydedilen kodlar yeşil renkte belirlenir. Tanımlama bitince KAPAT tuşu ile bu tablodan çıkılır.

İlave edilen cihaza, tanımlı kodları taşımak için <KALEM ÇOĞALTMA> tuşuna basılır. Gelen ekranda ESKİ KALEM alanına tanımlı cihazın numarası girilir ve YÜKLE tuşuna basılır. ESKİ KALEM kodları YENİ KALEMe kopyalanır.

Tüm bu işlemler tehlikeli olduğundan işlemi yapmadan önce yetkili şifresi istenir.

Saat ve tarih parametresi, cihazın içindeki saatin o anki değerini göstermektedir. Alanın sağındaki S tuşuna tıklanarak değiştirilebilir. Saat ve tarih parametresini değiştirebilmek için cihazın hafızasının boş olması gerekir. Önce HAFIZAYI SİL tuşu ile hafıza silinir, daha sonra program yeniden başlatılıp şifre girdikten sonra saat bilgisinin yanındaki S tuşuna basılır.

Pil parametresi, cihazın şarj durumunu sayısal ve grafiksel olarak göstermektedir. Şarj değeri %30’un altına düşünce cihazın şarj edilmesi gerekir. Bu parametre ayarlanamaz.

Hafıza parametresi, cihazın hafıza doluluk durumunu sayısal ve grafiksel olarak göstermektedir. Hafızadaki bilgilerin diske kaydedilmesi gerekir. Bu parametre ayarlanamaz.

Yaz/Kış saati seçeneği işaretli ise yılda iki kere yapılan saat ayarlamasını otomatik yapar, işaretlenmemiş ise bu değişiklik yapılmaz.

Ses açık seçeneği işaretli ise sesli uyarı açık, işaretlenmemiş ise sesli uyarı kapalıdır.

Işık süresi, cihazın nokta okumasından sonra yanan, mavi ışığın yanma süresidir. 0 ile 9 saniye arası ayarlanabilmektedir. Bu değer aynı zamanda iki okuma arasındaki bekleme süresidir. 0 seçeneği ışık uyarısını iptal etmektedir.

Alarm süresi, zil listesindeki zamanlarda alarmın saniye cinsinden çalma süresini belirler. 0 ile 34 saniye arası ayarlanabilmektedir.

ZİL listesinde alarmın çalacağı zamanlar belirlenir. Belirlenen zamanlar tur girildi ise turun başlama zamanını da belirler. Zil listesine saat:dakika olarak giriş yapılır. 24 farklı zil zamanı listeye girilebilir. Giriş yaptıktan sonra listenin altındaki ZİL butonuna basılarak kaydedilir.

TUR listesi, noktaların belirli zaman ve sırada dolaşılması isteniyorsa kullanılır. Noktalar istenilen sıra ile listeye girilir ve listenin altındaki TUR butonuna basılarak kaydedilir. ZİL listesine de tur başlangıç zamanları girilir. Tur listesine göre okutulan kayıtların uyumu raporlar bölümünde Tur Raporu ile izlenebilir.

RAPOR TUŞU

Rapor tuşu ile rapor menüsüne geçilmektedir. Raporlamanın kalemin içindeki bilgilerden mi, yoksa diske kaydedilen bilgilerden mi oluşacağı RAPOR KAYNAĞI seçeneğinde belirlenir. Rapor programında 8 değişik rapor türü mevcuttur. Cihaz, nokta, devriye, olay, darbe, tur, vardiya ve devriye giriş-çıkış raporlarından biri seçilerek “RAPOR” tuşuna basılır.

Tarih aralığı karşımıza otomatik olarak mevcut en küçük ve en büyük tarih olarak gelmektedir. Başlangıç ve bitiş tarihleri, cihaz, devriye ve nokta seçilerek filtreleme yapılır ve istenen rapor oluşturulur.

Tur raporu alırken Varış hanesindeki sayı iki nokta arasında geçmesi gereken en kısa süreyi dakika cinsinden belirtir. Rapor bu süreye bağlı olarak hızlı yapılan geçişleri de belirler. Tur için belirlenen noktalara bağlı olarak uğranılmayan noktalar, tur güzergahında yapılan değişiklikler raporda belirtilir.

Vardiya raporunda yalnızca istenilen iki zaman aralığındaki bilgiler raporlanabilir. Vardiya tipinde çalışan kurumlar için vardiyalar ayrı ayrı raporlanıp değerlendirilme imkanına sahiptir.

Devriye giriş-çıkış raporunda her gün için devriyenin kendi bilgi anahtarlığını okuttuğu ilk ve son okutma listelenir. Bu rapor ile devriyelerin her gün işe başlama ve bitiş saatleri raporlanır.

Rapor menüsünde kalem, nokta, devriye ve olayların adı değiştirilebilir. Program ilk açılırken şifre girip RAPOR tuşuna basılır. Kalem, Devriye, Nokta ve Olay listesinde bulunanların ad bölümleri değiştirilebilir. Girişlerde Türkçe harf kullanılmamalıdır.

Örneğin; Nokta adını değiştirmek için listedeki nokta satırına gelip Nokta ADI bölümüne istenilen ad girilir, bir alttaki hücre tıklandığında “NOKTANIN ADI DEĞİŞTİRİLDİ …” mesajı program ekranının altında görülür.

Bu işlem Kalem adı, Devriye adı ve Olay adı için de aynı şekilde yapılır.

DÖKÜM TUŞU

Ekranda rapor oluşturulduktan sonra DÖKÜM butonu aktif olur. Butonun üzerine gelip basıldığında ÖN İZLEME, YAZDIR ve EXCEL seçenekleri belirir.

ÖN İZLEME seçeneği ile raporun yazıcı çıktısı ekranda görüntülenir.

YAZDIR seçeneği ile rapor yazıcıdan dökülür.

EXCEL seçeneği ile raporun içeriği Excel tablosuna aktarılır. Excel dosyasının adresi ve adı verilip kaydedilebilir.

YEDEKLEME TUŞU

Kayıtlar database dosyasında saklanır. Eski kayıtların ayrı bir dosyada arşivlenerek saklanması istenirse (örneğin yıl sonlarında) YEDEKLEME butonuna basılarak işlemin yapıldığı tarih ile db1.sdf dosyasının kopyası alınır. Yeni dosyanın adı db1.günün tarihi.sdf dir.

Kayıtların zaman içinde çoğalmasından dolayı diskten alınan raporların oluşturulma süresi uzayabilir. Bunu hızlandırmak için eski kayıtlar silinebilir. Yedekleme yapıldıktan sonra eski kayıtlardan belirlenen iki tarih arasında olanlar KAYITLARI SİLME butonuna basılarak silinebilir. Silinen eski kayıtlara ise yedekleme dosyasından her zaman ulaşılabilir.

CİHAZIN ŞİFRESİ 6 DEFA SPACE (BOŞLUK) TUŞUNA BASILARAK GİRİLİR!

(İstenirse daha sonra ŞİFRE DEĞİŞTİR tuşuna basılıp yeni şifre verilebilir.)

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Bekçi Tur Kontrol Sistemi Seti Yerli Malı” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir