Alarm 35, Alarm Haberalma Merkezi Hizmeti veren iş ortaklarıyla yapmış olduğu anlaşmalar çerçevesinde, 6 Korumalı Güvenlik Paketi ile sizi sadece hırsızlardan korumakla kalmayacak, yangın ve sağlık sorunları gibi acil müdahele edilmesi gereken durumlar karşısında da, itfaiye ve ambulansın mekanınıza gönderilmesini sağlayacaktır.

Alarm Sistemini Kurma ve Çözme

Alarm Sisteminizi kurma,çözme,ev içi kurma işlemlerini dilediğiniz yerden mobil uygulamamız aracılığıyla yapabilirsiniz.

Çıkış kontrol

Evinizdeki tüm elektronik aletleri uygulamamamız aracılığı ile kontrol edebilirsiniz. Klima açma ve kapama, priz kontrol, aydınlatma kontrol aklınıza gelebilecek tüm elektronik aletleri tek bir yerden kontrol edin.

bölgeleri bypass etme

Alarm Sisteminizin Bölgelerini ByPass etme işlemini mobil uygulamamız aracılığıyla dilediğiniz yerden yapabilirsiniz.

Acil yardım

Acil yardıma ihtiyaç duyduğunuzda sisteme kaydettiğiniz telefon numaralarına SMS ile konumunuz bildirilir.

6 Korumalı Güvenlik Paketi

HIRSIZLIK

Mekanınıza izinsiz bir girişim olduğu durumda öncelikle harici ve dahili sirenler devreye girer. Çıkardıkları 118 desibellik ses ve ışık ile çevreyi uyaran sirenler, aynı zamanda caydırıcı özellik taşımaktadırlar. Sirenler ile aynı anda, Alarm Haberalma Merkezi’mize gelen sinyaller sonrasında sizi ve polisi arayan Alarm Haberalma Merkezi, olay yerine hızlı müdahele edilmesini sağlar.

YANGIN

Şifre paneliniz üzerinde bulunan “itfaiye” butonu, sisteminizde bir ısı/duman  dedektörünüz olmasa bile bir yangın durumunda basıp, Alarm Haberalma Merkezi’mize yangın sinyali göndermenize olanak sağlar. Böylece, yangın ile karşılaştığınızda ne yapacağınızı düşünmek zorunda kalmazsınız. Ayrıca, güvenlik paketinize dahil edeceğiniz ısı/duman dedektörleri de, oluşabilecek bir yangın durumunu Alarm Haberalma Merkezi’mize iletecektir. Böylece, yangın ile karşılaştığınızda ne yapacağınızı düşünmek zorunda kalmazsınız.

ACİL SAĞLIK 

Acil bir sağlık durumunu ile karşılaştağınız zaman şifre paneliniz üzerinde bulunan “ambulans” butonuna basarak Alarm Haberalma Merkezi’mize sinyal gönderebilirsiniz. Alarm Haberalma Merkezi sizi ve ambulansı arayarak, olay yerine hızla müdahele edilmesini sağlar.

GAZ KAÇAĞI

Güvenlik paketine ekleyeceğiniz gaz dedektörleri ile karbonmonoksit, doğal gaz ve LPG kaçaklarına karşı önlem alabilirsiniz. Sisteminizden gelen bir gaz kaçağı sinyali durumunda, Alarm Haberalma Merkezi siz ve polisi arayarak, mekanınıza hızla müdahele edilmesini sağlar.

PANİK

Mekanınızda olduğunuz bir anda yaşayacağınız bir panik durumunda, alarm sisteminiz kurulu olmasa bile, şifre paneli üzerinde bulunan “Panik” butonuna basarak, durumu Alarm Haberlma Merkezi’mize bildirebilirsiniz. Hemen sizi ve polisi arayan Alarm Haberlma Merkezi en kısa sürede yardımınıza gelinmesini sağlar.

SU BASKINI

Alarm Sisteminize entegre edeceğimiz Su Baskını Dedektörleri ile eviniz/işyeriniz ani su baskınlarına karşı da korunmuş olur. Su Baskını durumlarında Alarm Haberlama Merkezi’miz sizi arayıp bilgilendirmektedir.


Hırsız Alarm Sistemi Aksesuarları

prosec-hirsiz-alarmi

Alarm Paneli

Alarm Paneli, tüm dedektörlerin, giriş ve çıkışların bağlandığı ana karttır. Yeni Nesil Alarm Sistemleri Ethernet veya GPRS üzerinden telefon hattı olmadan çalışmaktadır.

alarm-tustakimi

Tuştakımı

Açma kapama şifrelerinin girildiği, sistemin programlamasının yapıldığı tuştakımıdır. Yeni model tuştakımlarında kart okuyucu ile şifre yazmadan açma kapama yapılmaktadır.

yenimikro

Dedektörler

Alarm Algılayıcı dedektörler, su baskını, gaz kaçağı, duman, ses, ısı, hareket ve açma algılayıcıları ile sisteme alarm giriş sinyali göndermektedir.

yenisiren

Sirenler

Panelden aldığı alarm sinyaliyle tetiklenen, ışıklı ve sesli uyarı cihazlarıdır.

WL9-ELV110-1

Butonlar

Panik gibi durumlarda alarmı tetiklemekte kullanılmaktadırlar.

ekrolek

Ek Modüller

Ek bölge arttırım, güç kaynağı, çıkış modülleri ile sistemin gücü artar.

Alarm Sistemi ve Haberalma Merkezi Örnek Çalışması

Alarm Sistemi deyip geçmeyin. Sağlam kurulum, kaliteli işçilik, düzgün programlanamayan sistemler tam bir fiyaskoyla sonuçlanmaktadır. Gecenin hiç olmadık vaktinde dükkanınızın alarmının çalması ile işyerinize gitmeniz gerekebilir. Ya da Çeşme’ de yazlığınıza geldiniz, tam keyif yaparken evinizin alarmının çalması ve bütün tatilinizin rezil olduğunu düşünmek bile istemezsiniz.

Alarm Sisteminin fiyatını etkileyen faktörler nelerdir?

• Alarm Sisteminde kullanılan Panel,keypad,dedektörlerin ve kontakların fiyatı.
• Kullanılan kabloların kalitesi.
• Montajcının programlama bilgisi.
• Yapılan işçiliğin kalitesi.

Ev ve işyerleriniz için ideal hırsız alarm sistemini uygun fiyat ile sunuyoruz. Teknim Hırsız Alarm Sistemini  kuralım. Yıllarca sorunsuz kullanın. Unutmayın Alarm sistemi kiralanmaz, bir kere alınır, yıllarca kullanılır…

Evinizi, işyerinizi kısacası mekanınızı sadece hırsızlıktan korumayın, aynı zamanda yangından ve su baskınından koruyun…


Alarm Sistemi sadece basit bir alarm sistemi değil, aynı zamanda bir otomasyon sistemidir. Hatta, kullanıcılara ve keypadlere erişim yetkileri vererek, sisteminizi giriş kontrol sistemi olarak da kullanmanız mümkündür. Elektrikli cihazları programlanabilir çıkışlar(PGM) kullanarak kontrol etmeniz mümkündür. Örneğin;

• Sisteminizi kurduğunuz zaman garaj kapınız otomatik olarak kapanabilir.
• Bahçe sulama sisteminiz daha önce belirlenen bir zamanda aktif hale gelebilir.
• Bir yangın alarm durumunda, sisteminiz yangın söndürme sistemini otomatik olarak çalıştırabilir.

Sistem Açıklaması


Alarm Paneli : Alarm Sisteminin tüm fonksiyonlarını yönlendiren ve tüm Ekipmanların Bağlı olduğu Merkezdir model ve çeşidine göre Kablolu ve Kablosuz Sistemlerle haberleşme sağlayabilir

Şifre Paneli : Alarm Sisteminin yönetiminin yapıldığı cihazdır. Alarmın Devreye Alınması ve Devreden Çıkarılması ve Diğer işlemlerin Geneli Şifre Paneli üzerinden Gerçekleştirilir

PIR Dedektör : Isı yayan belli bir hacimdeki canlının hareketini algılayan ve bunu Alarm Paneline bildiren cihazlardır Evcil Hayvan bulunan evler için Belli Bir Ağırlığa kadar Algılama Yapmayan Modelleri de Mevcuttur. Kablolu ve Kablosuz çesitleri Mevcuttur

Manyetik Kontak : Kapı, Pencere ve Sürgülü kapı gibi yerlerde herhangi bir açılma ve zorlanma olduğunda Alarm Paneline Sinyal Gönderen cihazlardır Kablolu ve Kablosuz çesitleri Mevcuttur

Duman Dedektörü : Ortandaki Duman yoğunluğunu kontrol ederek Alarm Paneline Sinyal Gönderen Cihazlardır Kablolu ve Kablosuz çesitleri mevcuttur

Dahili / Harici Siren : Dahili iç ortamlar Harici olan ise Dıs ortamlar için Dizayn edilmistir Alarm anında Yüksek Seviyeli ses ve ısık sinyalleri ile çevredekileri uyarırlar


Alarm sisteminiz hakkında bilinmesi ve uygulanması gereken Teknik bilgiler asağıda sıralanmıstır.

Sistem Kullanıcıları için uyarılar :
Alarm sisteminizin yetkili ve eğitimli bir personelce Montaj edildiğine emin olun. Yetkisiz ve bilgisiz personelin alarm sisteminizi Montajı sırasında istenmeyen sonuçlar alınabilir.

Size sunulmuş olan Kullanım kılavuzunuzu Lütfen dikkatle okuyunuz. Ve kullanıcı ayarları dışındaki Montajcı ayarlarını Montajcınıza danışmadan değiştirmeyiniz.

Alarm Sisteminizin Bakım Onarım ve Temizliği
Alarm sisteminizde herhangi bir arıza tespit ettiğinizde Lütfen Montajcı Firmanız ile temasa geçerek teknik destek talebinde bulununuz. Bakım ve onarım uygulamaları Sadece yetkili ve eğitimli personel tarafından yapılmalıdır

Alarm sisteminizin Temizlik gerektiren dış ekipmanları (Şifre Paneli, Dedektör, Manyetik) gibi modüllerin temizliği Deterjan ve alkol benzeri madde içermeyen Nemli bir bez ile yapılmalıdır.

Alarm panelinizin Düzgün ve sağlıklı çalışması için panelinizin ve alarm paneline bağlı olan modülerin montaj edildiği yerin nemli olmamasına dikkat edilmelidir.


Alarm Güvenlik Sistemlerinde 3 kullanıcı grubu vardır. Bunlar;
1.Master kullanıcı: Sistemin kurulması ve çözülmesi yanında, master programına girerek, saat, tarih, kullanıcı telefonları, kullanıcı şifreleri, kurma/çözme ayarları ve kullanıcı yetkileri ayarları yapabilir.
2.Normal kullanıcı: Sistemi kurup çözebilir.
3.Misafir kullanıcı: Sistemi belirli bir zaman aralığı içerisinde veya tek seferlik kurma/çözme hakkına sahiptir.
Arka arkaya üç defa şifrenizi yanlış girerseniz kısa süreli siren çalacaktır. Eğer hatalı şifre girmeyi sürdürürseniz siren çalma süresi uzayacak devamında da girişlerinden sonra keypad geçici bir süre bloke olacaktır ve sonra tekrar çözülecektir.
Bunlara ilave olarak ayrıca mühendislik şifresi, PC erişim şifresi ve tehdit şifresi mevcuttur.
Mühendislik şifresi: Sisteminizi kuran yetkili satıcı tarafından, Mühendislik programına girerek sisteminizin ayarlarını yapmak için kullanılan şifredir. Mühendislik şifresi ile sisteminizin kurulması/çözülmesi veya kullanıcı şifrelerine ulaşılması mümkün değildir.
PC erişim şifresi: Yazılımı aracılığı ile sisteminizin kontrolünü sağlayan şifredir.
Tehdit şifresi: Sistemi çözer ancak sistem yine de haber alma merkezini arar. Bu şifre, tehdit, zorlama altındaki kişilerin kullanımı içindir.
Sisteminizin yetkili servis tarafından kurulumundan sonra size, master programına girebilmeniz için bir master şifresi verilecektir. Lütfen bu şifreyi değiştirmeyi unutmayınız.

Sisteminiz sadece basit bir alarm sistemi değil, aynı zamanda bir otomasyon sistemidir. Hatta, kullanıcılara ve keypadlere erişim yetkileri vererek, sisteminizi giriş kontrol sistemi olarak da kullanmanız mümkündür. Elektrikli cihazlarınızı programlanabilir çıkışları (PGM) kullanarak kontrol etmeniz mümkündür. Örneğin; • Sisteminizi kurduğunuz zaman garaj kapınız otomatik olarak kapanabilir.
• Bahçe sulama sisteminiz daha önce belirlenen bir zamanda aktif hale gelebilir.
• Bir yangın alarmı durumunda, sisteminiz yangın söndürme sistemini otomatik olarak çalıştırılabilir.
• Evinizin veya ofisinizin ısıtma/soğutma sistemini telefon ile açabilir veya kapatabilirsiniz.*
Detaylı bilgi için lütfen yetkili servisinize danışınız.

Görüşme Başlat
Yardımcı olabilir miyim?
Alarm 35 Güvenlik Sistemleri
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?