Apartman Otopark Bariyer Sistemi İzmir Alarm 35 Güvenlik Sistemleri.

Otel , Fabrika, site, villa, açık ve kapalı otoparklarda kullanılan ve gerektiğinde bilet sistemine bağlanabilen bariyer sistemleridir. Uzaktan kumanda veya buton kontrolü ile çalışır. Karanlık ortamlarda ikaz lambaları sayesinde kolayca fark edilir. Yerli üretimdir, çok uzun süre sorunsuzca kullanılır.

Otopark Bariyer sistemi genel anlamda otoparklarda, site ve apartman araç girişlerinde ve araç girişinin kontrol altına alınmak istendiği tüm mekan ve ortamlarda kullanılmaktadır.

Apartman Otopark Sistemi

Otopark Bariyer Sistemleri trafiği aksatmadan geçiş kontrolü yapılmasını sağlar. Otopark bariyeri izmir kaliteli ve ucuzdur.

Otopark Bariyer Sistemi
Kısa Bir Süre İçin Kampanyalı Fiyat;

Set içerisinde;
1 Adet 3-6 metre kollu bariyer,
1 Set Emniyet Fotoseli, Pilli Fotosel farkı alınmamaktadır,
1 Adet Flaşör,
1 Adet Oturma Çatalı,
1 Adet Uzaktan Kumanda (İlave Kumanda 10 USD)
1 Adet Uzaktan Kumanda Alıcısı.

Otomatik Otopark Bariyeri Özellikleri

Parabolik Kol Hareketi :Güç aktarım mekanizmasını yapısı gereği bariyer kolunun hızı sinüzoidaldir. Bu sayede yumuşak kalkış ve duruş sağlanır, mekanik yıpranma minimal seviyededir ve bariyerin çok yoğun kullanımı mümkündür.

Elektronik Soft Start : Sistemde ayrıca elektronik yumuşak kalkış (soft start) mevcuttur. Bu kol hareketini destekleyen ve sonucunu güçlendiren bir özelliktir.

Hızlı Açılma – Yavaş Kapanma : Bariyer kullanımında beklenen özellik hızlı açılmasıdır. Müstesna bazı uygulamalar haricinde kapanma hızı çok önemli değildir. 

Emniyet Fotoseli : Sürgülü kapının çalışma alanı içerisine emniyet fotosellerinin görüş alanı içine herhangi bir engel girdiğinde kapının kapanması önlenir. Kapanma esnasında emniyet fotoseli bir engel algılarsa, kapı durup engel ortadan kalkana kadar bekler, sonra otomatik olarak açılır. Otopark bariyerimizde emniyet fotosellerini kablosuz çalışmakta, yer kesme işlemi yapılmamaktadır.

Sıkışma Algılama : Kapı, fotoselin görmediği bir noktada bir engele rastlarsa, temastan ve sistem sıkışma algıladıktan sonra elektronik sıkışma algılama devreye girerek kapıyı durdurur ve 1 sn süre ile aksi yönde hareket ederek kapıyı sıkışma durumundan kurtarır ve 30s’lik bekleme konumuna geçer.

Otomatik Kapanma : Bariyer açıldıktan sonra otomatik kapanması için ayarlanabilir. Otomatik kapanma özelliği kontrol kartı üzerindeki Dip-switch ile aktif ya da pasif hale getirilebilir. Açık kalma süresi ayarlanabilir

Kol Kilitlenmesi :Mekanik konstrüksiyonu sayesinde kol nihai konumlarda kilitlenir. Dışarıdan müdahaleler ile kolu kaldırmak ve iç mekanizmaya zarar vermek mümkün değildir. Harici kol kilidi gerektirmez.

Akü İle Kullanım :İstenildiğinde sisteme akü bağlanabilir. Elektrik kesildiğinde akünün durumuna göre bariyer ortalama 50 açma/kapama yapabilir. Akü desteği arttırılarak açma/kapama sayısı da arttırılabilir.

Manuel Kullanım : Elektrik kesilmesi halinde (veya istenildiği zaman) bariyer manuel olarak hareket ettirilebilir.

Kontrol : Uzaktan kumanda, açma-kapama butonu, kart okuyucu ve parmak izi, ateş ölçer gibi her türlü kontrol sistemi ile çalıştırılabilir.

OTOPARK BARİYERİ İZMİR

Otopark bariyeri, otoparklara yapılacak olan giriş ve çıkışların çok daha hızlı ve güvenli olması için kullanılmakta olan bariyerlerdir. Her geçen gün çok daha geniş alanlarda kullanılmakta olan otopark bariyeri, güvenliğe olan ihtiyaç ile birlikte çok farklı alanlarda tercih edilir olmuştur. Alarm35 olarak bizler otopark bariyeri İzmir hizmetimize kuruluşumuzdan bu yana devam etmekteyiz. Otopark bariyeri İzmir hizmetimiz ile İzmir’de yer alan tüm otoparkların güvenli giriş ve çıkışlara sahip olmasını hedefledik. Bunun için de satışa sunmuş olduğumuz iki farklı modelde otopark bariyeri çeşidimiz bulunmaktadır.

Bu bariyerlerin modelleri DZ otopark bariyeri ve MN otopark bariyeri olmak üzere ikiye ayrılır. DZ otopark bariyeri İzmir sistemleri fiyatları, MN otopark bariyeri fiyatlarına göre çok daha uygundur. Böylece her bütçenin bariyerlere sahip olması hedeflenmiştir. Bu bariyerlerin gövdeleri, iç ve dış ortamlarda kullanımlarına göre değişir. İç ortamlarda elektrostatik boyalı otopark bariyeri kullanılırken, dış ortamlarda paslanmaz çelik gövdeli otopark bariyeri tercih edilmelidir. Ayrıca bu bariyerlerin kol uzunlukları da 3 metre, 5 metre, 6 metre gibi uzunluklar arasında değişiklik gösterir. Yani otopark giriş alanınızı kapatacak bir bariyer kolu uzunluğu bulabilmek mümkün olacaktır. Zaman kontrolü ile otopark bariyeri İzmir sistemleri, bariyer kolunun belirli bir zaman dilimine ayarlanarak o zamanda kapanmasını sağlamaktadır. Ayrıca geçiş kontrol özelliği ile de yüz tanıma cihazı, parmak izi cihazı ve kartlı geçiş kontrol cihazı gibi personel devam kontrol sistemleri cihazları ile tetiklenebilir.

Otopark bariyeri İzmir hizmetimiz için satışa sunduğumuz bariyerlerimiz, sensör kontrol özelliğine sahiptirler. Sensör kontrollerinde araçların bariyerlerin altından geçişleri sırasında aracın bariyer kolu altında durması halinde bariyer kolu, bu aracı hissederek kapanmayacaktır. Böylece aracın zarar görmesi de engellenmektedir. Araçlar geçişini tamamlandığında ise bariyerin hafızasında bekletilen kapanma işlemine devam edilmektedir. Akıllı kollara sahip olan otopark bariyeri İzmir sistemlerinin, bariyer kolu altında herhangi bir cisim hissettiğinde yukarı yönlü hareket alması 0.7 saniyedir. Hareket etiiği yöndeki cismi algılayarak durma süresi ise sadece 0.3 saniyedir. Ayrıca kolun çarpma gibi durumlarda kırılabilir olarak üretilmesi de mümkündür.

Otopark HGS Araç Hızlı Giriş Çıkış Sistemi

Paket İçeriği 
* AVAX 727 HGS Otopark Sistemi Paneli
* AVAX 720 Araç Tanıma Etiketi (100 lü Paket)
* AVAX OGS-HGS SİSTEMİ Otopark ve Site Giriş Çıkış Kontrol Programı
* AVAX 725 UHF Okuyucu OGS-HGS Otopark Sistemi Anteni ( 1 Takım)

HGS geçiş kontrol paneli otopark giriş çıkış noktasındaki 2 adet long range UHF HGS antenini kontrol edilebilir. Otoparka giriş yapmak isteyen araçlara Global Anti Passback yaparak içeriden çıkmamış arabalara giriş yetkisi vermez. Her araca otopark girişi ve çıkışı için yetkiler verilebildiği gibi seçilen araçlar bir gurup altında toplanarak gurubada yetkiler verilebilir. Bilgisayara bağlı olmaksızın off-line çalışabilen AVAX HGS Otopark geçiş kontrol paneli , HGS otopark programı aracılığı ile hafızasındaki bilgileri bilgisayara aktararak otopark giriş çıkış log larını raporlayabilir.

HGS Sistemi otopark giriş kontrol paneli bilgisayarla ve diğer HGS Kontrol panelleri ile Network üzerinden haberleşir. Aynı networke kurulan HGS sistemi panelleri ile 510 tane otopark giriş veya çıkış noktası kontrol altına alınabilir.

Geniş bir hafıza ve yüksek sorgulamaya sahip olan Otopark HGS tanıma Paneli aynı anda 65.000 adet aracın otoparka giriş ve çıkışını kontrol edebilir.

Ekran

2×16 LCD bilgi ekranı vardır
32 Bit mikro işlemcilidir
2 adet Wiegand HGS anteni bağlanabilir
Bariyer açık/kapalı girişi (Bariyer açık iken kart okumama özelliği)
Ayarlanabilir aynı kartı okuma süresi (Global)
Ethernet tabanlı olup TCP/IP ile bilgisayara bağlanır
UTP olarak ekrana mesaj gönderebilir
Her wiegend port için ayrı röle
Kart kapasitesi; 65.000 HGS etiketi tanıtılabilir
Log kapasitesi ;120.000 kayıt (Silindikten sonra geri getirilebilen)
Data indirme hızı 120.000 kayıt/dakika
Sesli ve ışıklı uyarı uyarılar verebilir.
Besleme 12-24V AC/DC

Bariyer sistemi fiyatları:

Otopark bariyerlerimiz güncel USD kuruna göre değişmektedir. Uygun fiyatlı otopark bariyeri için bizimle irtibata geçiniz.

•Avax Ogs ve Kgs programımız kendi tarafımızdan geliştirilmiş olup, ilave modüller ve yazılımlar yapılması konusunda size olanak sağlamaktadır.
•Avax Ogs ve Kgs programımız Sitelerde ve Otoparklarda araç takibi sağlanmak istenilen her alanda sağlıklı kullanım içeriğine sahiptir.
•Avax Ogs ve Kgs programımız online çalışmaktadır.
•Programımızın giriş ekranı şifreli olup yetki sınıfına göre şifreli giriş ve farklı veri tabanları seçebilme ara yüzü ile açılmaktadır.
•Programımızın kolay ve anlaşılır ara yüzünde anlık bilgileri takip edilebilmektedir.
•Ana ekranımızda cihazlarınızın bağlantı durumları her an kontrol edebilme ve oluşabilecek arıza durumlarında anında müdahale edebilmeniz için bağlantı bilgileri ekran ara yüzünde gösterilmektedir.

otopark ogs hgs bariyer sistemi

Ana ekranımızda park durumu ( Araç Kapasite ) görüntülenerek anlık olarak içerideki araç sayısı doluluk ve kalan bilgileri sayısal olarak ekranda yer almaktadır.
otopark ogs hgs fiyatı

Ziyaretçi Durumu

•Kayıtsız ziyaretçiler için anlık geçiş sağlanabilmesi için ana ekranda Manuel Tetikleme özelliği ile kayıt işlemi yapmadan anlık geçiş izni verilebilmektedir. Geçiş izni verilen ziyaretçilerinize açıklama kısmında neden belirtebilir ve raporlamalarda görüntülenebilmektedir.
•Online geçiş işlemlerinde kolay ara yüzü sayesinde ekranda geçiş bilgiler Tarih, Ad Soyadı, Kart Türü, Geçiş Noktası, Kart No, Açıklama ve Geçiş Tipi bilgileri yer alarak tüm bilgileri görüntülenebilmektedir. Detaylı profil bilgileri için geçiş bilgisinin üzerine çift tıklandığında üye bilgileri penceresi açılmaktadır.
•Geçiş tipi bölümünde tüm ayrıntılar yer almaktadır. Geçiş ihlali, Araç içeride gözüküyor, Tanımsız Geçiş vb. tüm geçişlerdeki olumlu olumsuz bilgiler geçiş ekranındaki açıklama kısmında belirterek kullanıcı ara yüzüne sunulmuştur.
•Ana ekranda yer alan Tarih Bar’ı sayesinde Mouse ile yardımıyla önceki ve sonraki günlerin bilgilerine kolayca erişim sağlamaktadır.
•Kayıtlı aboneler veya üyeler haricinde ziyaretçi geçişleri için ayrıca ziyaretçi tanımlarının bilgilerini saklayabilir ve alanınıza yapılan tüm geçiş ve ziyaretçilerin takibini sağlanabilmektedir.
•Ziyaretçi geçişleri için ziyaretçinin araç plaka irtibat ve T.C. bilgilerinin kaydı oluşturulabilmektedir.
•Yapılan ziyaretçi geçişlerinde ziyaretçinin kimi ziyaret ettiği abonman yada üye seçilerek geliş sebep bilgisi girilebilmektedir.
•Ziyaretçinin kartında yer alan fotoğraf ekleme özelliği sayesinde ziyaretçinin fotoğrafını yada araç resmini çekerek ekleye bilirsiniz.
•Ziyaretçilere ziyaretçi kartı verebilirsiniz. Gün sonunda da hangi ziyaretçilerin çıkıp yada içeride kaldığını izleyebilirsiniz.
•Üye kaydı ekleme penceresinde üye hakkında tüm bilgiler barındırılabilmektedir.
•Programda personellerin personel kartlarına resim eklenebilmektedir.
•Otopark kullanım durumuna göre üyelerin kaç araçlarını otoparkta bulundurabilecekleri programda belirtilebilmektedir. Bir daire için bir üye kartı verildiğinde bir araçlık otopark kullanım alanı olduğu varsayarsak. Ailenin 2 aracı olduğunda üye kartının bir araca izin vermektedir. 2.araç geçiş işleminde içeride aracınız var uyarıları ile otopark kontrolcülerini de bilgilendirmektedir.
otopark ogs hgs sistemi

Üye durumu

Kullanım durumuna göre ayarlanarak bir üyeye birden fazla kart tanımlanabilmektedir.
•Bir üye için ayrılan 3 araçlık alan için üyeye 5 kart tanımlanabilir. Geçiş işlemlerinde üyenin ilk 3 aracına izin verip sonraki araç geçişleri için kota dolum bilgisi vererek aracı içeri almayacaktır.
•Kişi kartlarında “Kişiyi Engelle” özelliği sayesinde kişi kartını kaybettiğinde başka birisinin kullanmaması için kart kullanıma kapatılabilmektedir.
•Üye kartı, Personel Kartı, Ziyaretçi Kartı ve Plaka kartları önceden giriş kartı işlemlerinden tanımlanabilmektedir. Böylece üye kartı açarken tanımlı kartlardan boş olan kartı kolayca görebilir ve seçilebilmektedir.
•Gelişmiş raporlamaları sayesinde her işlemlerin kolayca raporlaması sağlanabilmektedir.
•Personel raporları, Personel adı, Kart tipi, Geçiş Tipi, Şirket, Plaka, Blok, Daire vb. filtreleme özelliği sayesinde arama işlemi kolaylaştırılmıştır.
•Rapor alanlarında kullanılan gelişmiş yazılım dili sayesinde sabit rapora bağlı kalmadan istenilen raporu kullanıcı seçimine bağlı kalarak rapor oluşturabilmektedir.
•Alanlar eklenebilir ve çıkartılabilir özelliği olduğundan raporu kişiselleştirmeniz için kolay bir kullanım olmaktadır.
•Raporlar Excel ve PDF olarak kaydedebilmektedir. İstendiği takdirde yazıcıya gönder özelliği sayesinde programımız tanımlı olan yazıcınıza direk çıktı gönderebilmektedir.
•Ziyaretçi raporları ziyaretçinin geliş zamanından çıkış saatine kadar kimin ziyaretçisi olduğuna kadar tüm bilgileri raporlayabilmektedir.
•İçeride ve dışarıda raporlamaları sayesinde çeride olan araçları ve dışarı çıkan araçları tüm bilgileri ile beraber raporlanabilmektedir.
otopark hgs fiyatı


İzmir araç bariyeri fiyatları:

Geçen zaman ile birlikte otopark bariyer teknolojilerinde gelişmeler olmuş insanlara olan bağımlılığından kurtulmuştur. Günümüz de bariyerler herhangi bir kişinin yönlendirmesine gereksinim duymamaktadır. Çalışma şekli kişilerin gereksinimlerine göre ayarlanabilmektedir. Örnek olarak bir site girişini baz alırsak site sahipleri Otopark bariyeri sistemlerini araçtan inmelerine gerek kalmadan yada camlarını açmadan kumandalarını kullanarak açabilir, geçişlerini yaptıktan sora ister otomatik kapanmasını bekleyebilir yada tekrar kumandalarını kullanarak bariyerlerini kapatabilirler. Bunun dışında otoparklar, süre sınırlaması ya da abonman kullanımı olan otoparklarda araç bariyer sistemlerini farklı düzenlemeler ile kullanabilirsiniz.

Geçiş kontrol yazılımı yardımı ile taşıt bariyer sisteminden geçiş yetkilerini kısıtlıyabilir kapatabilir ya da sınırsız yapabilirsiniz. Geçiş kontrol yazılımımız sayesinde kişilerin geçiş saatlerini saklayabilir raporlayabilirsiniz. Otopark bariyeri sistemleri anakartın da bulunan buton (kuru kontak) girişi sayesinde kartlı acces sistemleri ile veya parmak izli sitemlerimiz ile birlikte geçiş kontrol yazılımı ile bağlantılı ya da standalone olarak çalıştırabilirsiniz.
Bariyer sistemlerinin üretim ve ARGE aşamasında esas koşul, bariyerlerin dayanıklılığı, mukavemeti ve her hava şartında çalışabilmesi olmuştur. Üretim aşamasında ve test sürecinde Otopark bariyer sistemlerinin dayanıklılığı ve uzun ömürlü çalışa bilmesi esas alınmıştır. Otopark bariyer sistemlerimiz kullanıldıkları yerde de kendilerini ispatlamış olup mevcut referansları ile de bu iddiasını artarak sürdürmektedir.

ARGE

Otopark bariyer sistemlerin de üretim ve ARGE aşamasında güvenlikte üst düzeyde tutulmuştur. Kollu Bariyerimizin üzerinde bariyer gövdesi ve karşı ayağı arasında bulunan fotosel sayesinde otomatik bariyer kolunun inmesi esnasında kolun altından herhangi bir geçiş olursa kolun inişini durdurup kolu tekrar kaldırıp kolun altındaki nesnenin çıkmasını bekleyecektir. Bu sayede geçiş esnasında aracınızda yaşayacağınız bir sorun nedeni ile vakit kaybetmeniz sorun olmayacaktır. Sadece araçla değil kolun inişi sırasın kişilerin kolun altından geçişi esnasında olabilecek muhtemel kazaları da önlemiş olacaktır.

Park bariyer sistemlerinde acil durumlar da göz ardı edilmemiştir. Olası bir elektrik kesintisinde bariyerin içinde bulunan güç kaynağı ile (opsiyonel) geçişleriniz de bir duraksama yaşamak durumunda kalmayacaksınız. Güç kaynağınızın bitmesi durumunda bariyerinizi manuel olarak açık duruma almanızı sağlayan basit bir anahtar mekanizması bulunmaktadır. Bu anahtar yardımı ile bariyerinizi ortalama 1-2 dk içerisinde tamamen açık duruma getire bilirsiniz.

Bariyer sistemlerinde araçla bariyere olası çarpmaların engellenmesi de düşünülmüştür. Özellikle geceleri bariyer kolunun görünmesi zorlaşır bu yüzden bariyer kolu beyaz renkli boyanmış olup üzerinde reflektörler bulunmaktadır. Reflektörlerin yeterli olmadığı durumlarda, flaşör (opsiyonel) takıla bilmektedir. Flaşör bariyer kolunun hareket süresince yanarak kullanıcıları uyarmaktadır. Otopark sistemleri bu sayede olası kazaları da minimuma indirmektedir.

Otopark bariyerimiz kol uzunluğu max. 6 M olabilmektedir. 6 M den daha uzun alanlarda karşılıklı iki bariyer kullanılarak 12 M mesafeye kadar olan alanlarda geçiş kontrolü sağlana bilir. Otopark güvenlik bariyerlerimiz birçok şekilde kontrol edilebilmektedir.

Enerji100 – 240 V AC
Güç Tüketimi180 W
Gövde1,5 mm 304 kalite paslanmaz çelik veya saç üzeri elektrostatik boya
Çalışma Isısı(-20), (+60) C
Ebatlar102 cm x 25 cm x 39 cm
Kol Uzunluğu3-4,5-6  m ve ara uzunluklar
Uzaktan KumandaButonlu (30m) veya keyless (3m) uzaktan kumanda ile kontrol edilebilir. Araç anahtarlığına takılan veya araçta herhangi bir noktaya bırakılan keyless kumanda modülü sayesinde bariyere 3m yaklaşıldığında, bariyer aracı tanır ve herhangi bir tuşa basılmaksızın geçiş sağlanır. Bir bariyere 1 – 500 adet butonlu veya keyless kumanda tanıtılmaktadır. 
Buton Kontrolbariyer tek veya çift buton kontrolü ile de çalışmaktadır. Tek buton kontrolünde, butona her basılışta bariyer bir sonraki hareketini yapar. (Açıksa kapanır, kapalı ise açılır.) Çift buton kontrolünde açma ve kapama için ayarlı butonlar bulunmaktadır.
Zaman Kontrolbariyer açıldıktan belirli bir süre sonra otomatik kapanması isteniyorsa, istenilen süreye ayarlanabilen zaman kontrolü bulunmaktadır.
Access KontrolGeçiş tetiklemesi için kuru kontak, ya da 3-50 V dc darbe, TTL, CMOS ya da RS232-RS422-485 ile direkt PC kontrollü kullanılabilir. Tek PC ile 256 adetbariyer kontrol edilebilir. Her türlü acces kontrol ünitesi ve diğer çevre birimlerine kolaylıkla bağlanabilir.
Sensor KontrolAraç geçişi sırasında aracın bariyer kolu altında durması halinde, herhangi bir kontrol ünitesi tarafından, kapanması için tetiklenmesi durumunda dahi, kolun aşağı hareketi güvenlik sensoru sayesinde engellenir. Araç geçişini tamamladığında sistem hafızasında beklettiği kapanma işlemini gerçekleştirir. Kamyon ve tırlar için ek emniyet sensoru kullanılmaktadır.
Akıllı Kolbariyer kolu aşağı ve yukarı hareketi sırasında kendisine dokunan bir cismi hissetme ve buna göre tepki gösterme özelliğine sahiptir. Emniyet sensoru dışında kalan durumlarda, bariyer kolunun aşağı hareketi sırasında altında kalan bir maddeyi algılaması ve otomatik yukarı hareket alma süresi 0,7 sn dir. bariyer kolunun yukarı hareket sırasında hareket yönündeki cismi algılaması ve durma süresi 0,3 sn. dir. Kolun çarpma durumunda kırılabilir üretilmesi mümkündür. 
SistemElekronik devre mikroprosesör kontrollu olarak tasarlanmıştır. Elektronik devre üzerinde tüm opsiyonel özellikler kullanıma hazırdır. Çevre bağlantıları takılarak sistem her zaman masrafsızca geliştirilebilir.
Akübariyer sisteminde opsiyonel  olarak sunulan akü ve akü şarj ünitesi sayesinde, elektrik kesilmesi durumda 250 açma-kapama ile sistem kesintisiz çalışmaya devam eder.
İkaz LambasıOpsiyonel;bariyer kolunun aşağı ve yukarı hareketi sırasında cihaz üzerinde bulunan flaşör ikaz lambası kol hareketini tamamlayana kadar yanıp söner. 
Reflektörbariyer kolu üzerinde gece görülebilen reflektör kırmızı bantlar ve ” STOP” yazısı bulunmaktadır.
Acil ModGüvenlik sistemlerine bağlanarak kontrol imkanı (acil durum, yangın alarmı durumlarında otomatik serbest geçiş modu) mevcuttur.
EkstraMüşteri isteklerine bağlı olarak istenen besleme gerilimi şartları sağlanabilir. İhtiyaca göre uygun çözümler üretilebilir. 
Özel TasarımÖzgün tasarımı ile kapalı ve dış mekanlar için dekoratif bir görünüm sunar.
GarantiSistem iki yıl süre ile garantilidir.
Teknik ServisTüm Türkiye dahilinde, Kıbrıs, Türki Cumhuriyetler ve Balkanlarda uzman, kaliteli, hızlı ve kesintisiz teknik destek.
MontajMontaj kiti sayesinde kolay ve hızlı montaj yapılır.

Görüşme Başlat
Yardımcı olabilir miyim?
Alarm 35 Güvenlik Sistemleri
Merhaba,
Size nasıl yardımcı olabiliriz?