Tammy-2 Deprem Sensörü Cihazı

650,00  +KDV

Açıklama

Sismik Deprem Sensörü İtek Tammy-2

Gaz kesme cihazı meydana gelen deprem sarsıntısında TSE Standardında belirtilen ivme değerlerinde ki sarsıntılarda deprem hareketini algılar ve Doğalgaz kullanılan binaların kolon hatlarına monte edilen gaz kesme emniyet vanalarına (Selenoid Vana) sinyal göndererek doğalgazı otomatik olarak keser.

SİSMİK HAREKETİ ALGILAYAN OTOMATİK GAZ KESME CİHAZI

TAMMY-2 Gaz kesme cihazı meydana gelen deprem sarsıntısında TSE Standardında belirtilen ivme değerlerinde ki sarsıntılarda deprem hareketini algılar ve Doğalgaz kullanılan binaların kolon hatlarına monte edilen gaz kesme emniyet vanalarına (Solenoid Vana) sinyal göndererek doğalgazı otomatik olarak keser.

Bu durumda Deprem sırasında ve sonrasında binaya giren gaz borularında meydana gelebilecek gaz kacaklarından çıkabilecek patlamalara ve yangınlara karşı önlem alınır.

TAMMY-2 Gaz Kesme cihazı Binalar ve Endüstriyel tesislerin güvenliğine yönelik tasarlanmıştır.
• Elektirik tesisatını devre dışı bırakarak elektirik kontağından doğabilecek yangın riskinin ortadan kalkmasını sağlar.
• TAMMY-2 Gaz Kesme cihazı kuru kontaklıdır. İstenildiğinde Gaz Alarm dedektörü, Duman dedektörü ve diğer kontak girişi istenilen durumlarda TAMMY–2 Gaz Kesme cihazının kuru kontak girişlerine bağlayabilirsiniz. Bu durumda deprem alarmına parallel olarak diğer alarm durumlarında da ( gaz,yangın) Solenoid vana ve kontak çıkışından bağlanan diğer cihazlarda kontrol altına alınmış olur.
• Acil aydınlatma ve siren sistemlerine bağlanabilir.
• Jeneratörler deprem sırasında meydana gelen elektirik kesilmesinden dolayı otomatik olarak devreye girip yangın tehlikesi yaratırlar. TAMMY-2 deprem sensörünün röle çıkışlarından birinin jeneratöre bağlanması bu riski ortadan kaldırır.

İncelemeler

Henüz inceleme yapılmadı.

“Tammy-2 Deprem Sensörü Cihazı” için yorum yapan ilk kişi siz olun

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir